Nr konta: 49 1240 1994 1111 0010 3092 3882. Przekaż nam 1,5% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 342 704 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Obozy dla młodzieży w Armenii

60 szczęśliwych młodych ludzi. Tydzień wypełniony atrakcjami, warsztatami i wspaniałą atmosferą. Obozy dla młodzieży w Armenii oficjalnie wznowione.

Międzynarodowy Dzień Młodzieży

12 sierpnia na całym świecie celebrowaliśmy Międzynarodowy Dzień Młodzieży. Dla młodych w Armenii to szczególna data, bo właśnie tego dnia organizatorzy obozu młodzieżowego ADRA przybyli do miejsca jego realizacji aby poczynić ostatnie przygotowania. I tak dzięki wsparciu wielu dobrych ludzi jak również polskiego oddziału fundacji ADRA w dniach 13-20 sierpnia odbył się pierwszy po 7 latach obóz dla młodzieży w Armenii.

Ciepła i przyjazna atmosfera jaka panowała w namiocie Nostalgia jeszcze na długo pozostanie w pamięci młodych obozowiczów. Czas, który wspólnie spędzili, zaowocował wieloma nowymi przyjaźniami i więziami, być może na długie lata. Wspólne przygody na świeżym powietrzu, zabawa i doświadczenia duchowe – w takiej atmosferze upływały obozowe dni.

Jak dokładnie wyglądał dzień na obozie w Armenii?

Był to bardzo intensywny, ale radosny czas. O poranku ćwiczenia, dodające energii na wiele godzin. Dzień wypełniony interesującymi i mającymi ogromną wartość warsztatami, zabawami i programami dla młodych, takich jak „Voice of the Camp”, „Fort Boyard”. Na obozie można było smakować pysznych zdrowych dań kuchni wegetariańskiej. A wieczory upływały obozowiczom na długich inspirujących rozmowach przy ognisku, ubogacanych muzyką i śpiewem.

Warsztaty w jakich młodzi brali udział były bardzo profesjonalnie przygotowanymi, przez specjalistów w swojej dziedzinie. Przykładem było seminarium dotyczące afirmacji, poczucia własnej wartości oraz tego jak zaplanować swoje życie, by było udanym i wartościowym. Temat ten został poprowadzony przez psychologa z ormiańskiego Centrum Zdrowia Dr. Veggie. Na obozie pojawił się również wybitny kompozytor ormiański, który poza tym, że nauczał podopiecznych, to skomponował także utwór nazwany hymnem obozowym. Zajęcia z tym światowej sławy muzykiem, dotyczyły rozwoju kreatywności i planowania swojej drogi życiowej.

Obozy dla młodzieży w Armenii Miejsce obozowiska

Obozy dla młodzieży w Armenii - wieści od uczestników

Miło nam, że w zespole pomagającym przy organizacji obozu w Armenii była wolontariuszka z Polski Mariola Ananiów, która po odnalezieniu informacji o możliwości pomocy w Armenii, na stronie internetowej polskiego oddziału ADRA, zdecydowała, że to miejsce właśnie dla niej. Jako, że miała doświadczenie w prowadzeniu seminariów dla organizacji biznesowych, postawiła sobie cel – pomóc uczestnikom obozu odnaleźć i rozwinąć swoje talenty.

Uświadomiłem sobie, że mam talent, i nigdy wcześniej nie myślałem o jego rozwoju. Warsztaty pomogły mi przewartościować swoje umiejętności i dane mi dary, dzięki czemu zrozumiałem, że mam większe możliwości, by osiągnąć większe rzeczy, gdy zacznę korzystać z danych mi darów

– stwierdził Pargev, 21 letni uczestnik warsztatów, który jest na co dzień studentem psychologii.

Bardzo cieszymy się, że oddział ADRA w Polsce mógł wesprzeć inicjatywę taką jak obozy dla młodzieży w tamtym zakątku świata i pomóc w jej organizacji.

Obozy dla młodzieży w Armenii - galeria zdjęć

5/5 - (1 vote)
Close Menu
×

[FM_form id="1"]

Skip to content