Nr konta: 49 1240 1994 1111 0010 3092 3882. Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 342 704 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Nowa szkoła w Kenii współfinansowana przez ADRA Polska

  • Bez kategorii

Dzięki środkom przekazanym przez ADRA Polska dzieci z Ukundy w Kenii mogą uczęszczać do szkoły dostosowanej do swoich potrzeb.   

Środki przekazane przez ADRA Polska – 40 900 szylingów kenijskich (1,7 tys. zł)  pozwoliły na wykonanie dachu na toaletach w szkole budowanej w mieście Ukunda. Ponadto dzieci otrzymały nowe podręczniki i zeszyty ćwiczeń oraz mundurki szkolne.

W Kenii za mundurki, przybory szkolne, podobnie jak i żywienie szkolne zazwyczaj muszą płacić rodzice. Jeśli nie stać ich na te opłaty, czasami decyduje to o braku możliwości wysłania dziecka do szkoły. Wspomniana szkoła do kwietnia br. mieściła się w zaledwie jednym pomieszczeniu i z tego powodu była bardzo ciasna i zatłoczona. Dzięki postawieniu nowego budynku, w tym pokryciu dachu toalet za sprawą środków od ADRA Polska szkoła może przyjmować dziś, nie pobierając opłat, 60 uczniów uczących się w oddziałach od przedszkola do klasy drugiej.

Co ciekawe – szkoła w Ukundzie jest prowadzona przez chrześcijan (adwentystów dnia siódmego), a jej uczniowie w 90% są muzułmanami. W samej Kenii większość religijną stanowią chrześcijanie (84%). Muzułmanie stanowią około 10% populacji tego kraju.

Dary na mundurki, podręczniki i pokrycie dachu od ADRA Polska zostały przekazane za pośrednictwem ADRA Kenia.

Close Menu
×

Zapisz się do newslettera