Nr konta: 49 1240 1994 1111 0010 3092 3882. Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 342 704 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Niepełnosprawni ruchowo, sprawni umysłowo

  • Bez kategorii

James i Manule są dwunastolatkami. Uczęszczają do pierwszej klasy Szkoły Podstawowej w Mpanga. Obaj poruszają się na wózkach inwalidzkich i cierpią na porażenie mózgowe. Dotarcie do szkoły zajmuje Jamesowi ok. 20 min – pod warunkiem, że pomaga mu kolega. Bez jego pomocy pokonanie tej samej drogi – ze względu na górzysty teren kraju – kosztuje go o wiele więcej czasu i wysiłku. Dzięki zbudowanym w ich podstawówce podjazdom dla uczniów z niepełnosprawnością fizyczną James i Manuel mogą samodzielnie wjechać i wyjechać z budynku szkoły. Dla obu chłopców jest to niezwykle ważne – czują się w szkole choć trochę bardziej niezależni. Każda kolejna czynność, z którą dają sobie radę sami, ma ogromny wpływ na ich poczucie własnej wartości i zwiększa szansę na życie z innymi bez kompleksów i wstydu. W Rwandzie jest bardzo duży odsetek dzieci niepełnosprawnych. Budowanie podjazdów w wydatny sposób odciąża więc nauczycieli oraz ułatwia organizację zajęć lekcyjnych i odpoczynku na świeżym powietrzu. W efekcie szkoły stają się integracyjne w pełnym tego słowa znaczeniu.

James i Manule, mimo że są nastolatkami, myślą poważne o przyszłości. Manule marzy o tym, aby być urzędnikiem państwowym. Chłopcy bardzo chcą się uczyć. Mówią, że szkoła daje im możliwość zdobywania wiedzy, a w przyszłości – podjęcia pracy.

W kraju, w którym sprawność fizyczna decyduje o przetrwaniu, jedyną szansą dla dzieci niepełnosprawnych jest edukacja. Zbuduj razem z nami kolejne podjazdy dla uczniów niepełnosprawnych. Pomóż im pokonać bariery w dostępie do edukacji. Móżesz to zrobić, wpłacając swój dar na konto zbiórku publicznej:

Fundacja ADRA Polska
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
93 1240 1994 1111 0010 3128 3639

lub korzystając z formularza przelewów on-line.

Koszt połączenia to 8,12 zł + 22% VAT. Każde połączenie telefoniczne z numerem 704 607 400 to darowizna na rzecz projektu Tubakire w wysokości 8,12 zł. Zobacz opis projektu i film na: https://adra.pl/akcje/pomoc-rwandzie/

 

 

 

Close Menu
×

Zapisz się do newslettera