Nr konta: 49 1240 1994 1111 0010 3092 3882. Przekaż nam 1,5% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 342 704 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Nadal potrzebna pomoc na Haiti

  • Bez kategorii

Oto działania ADRA przedstawione w liczbach:

4 200 000: tabletek do uzdatniania wody obecnie dystrybuowanych przez ADRA w celu zapewnienia dodatkowego dostępu do czystej wody dla osób dotkniętych kataklizmem. 20 minut potrzeba aby jedna tabletka oczyściła jeden litr wody.

1 300 000: posiłków, które ADRA rozdystrybuowała pomiędzy ocalone osoby do tej pory.

1 000 000: to wartość pomocy w dolarach amerykańskich, które ADRA przeznaczyła na pomoc w kilka godzin po katastrofie trzęsienia ziemi na Haiti.

200 000: liczba Haitańczyków korzystających z największego systemu ADRA do oczyszczania wody, który został zainstalowany 28 stycznia. Nowy system może dostarczyć około 17 galonów (czyli 64 litrów) wody na minutę. Obecnie jest zarządzany przez zespół wolontariuszy ADRA i liderów lokalnych.

153 000: liczba osób której ADRA spodziewa się dostarczyć żywność w czasie masowej dystrybucji żywności w okresie bieżących dwóch tygodni w Port-au-Prince. Akcja ta koordynowana jest przez Światowy Program Żywnościowy (WFP) przy ONZ. Każdego dnia ADRA dostarczy 25 kilogramowych racji ryżu do 1 700 rodzin, czyli około 10 200 osób, co powinno wystarczyć na wyżywienie ich przez dwa tygodnie. ADRA używa do tego celu kuponów rozdanych kobietom – beneficjentkom w celu zapewnienia pokojowej dystrybucji żywności oraz wykarmienia wszystkich członków rodziny.

45 ton ryżu, fasoli, oleju i soli, które zostały rozdzielone 25 stycznia tysiącom ocalałych osób, żyjącym obecnie na terenie kampusu Uniwersytetu Adwentystycznego na Haiti, w południowo-zachodniej części Port-au-Prince.

86 000: wartość w dolarach USA przesłanych materiałów medycznych. Zawierają one 23 palety płynów infuzyjnych, zestawy do kroplówek, antybiotyki, leki przeciwbólowe, maski i inne środki potrzebne w nagłych wypadkach, które zostały przekazane Adwentystycznemu Szpitalowi na Haiti.

55 000: liczba osób, które uzyskały dostęp do czystej wody poprzez 12 dodatkowych punktów wody zainstalowanych przez ADRA i GlobalMedic w regionie Carrefour.

454: kilogramów materiałów medycznych podarowanych przez International Aid.

40: palet brezentu, folii, wody, środków higieny, generatorów, środków dla niemowląt oraz środków medycznych wysyłanych przez ADRA na Haiti poprzez Harvest Time International, organizację z Florydy.

11: liczba biur sieci ADRA zapewniających personel do bieżącego reagowania w sytuacjach kryzysowych.

Wiele pozostaje do zrobienia

Dystrybucja materiałów zapewniających schronienie oraz postawienie planowanych osiedli pozostają jednymi z głównych priorytetów w zakresie pomocy. Kwestie higieny stają się głównym problemem w wielu tymczasowych obiektach. Czy będzie to prawdą, czy nie, wśród osób które przeżyły trzęsienie ziemi słyszy się pogłoski, że było to łagodne trzęsienie ziemi i ma nastąpić jeszcze bardziej gwałtowne, więc nie są chętni wracać do domów. ADRA stara się postawić tymczasowe, odporne na huragany schronienia w ciągu 3 miesięcy.

1 000 amputacji zostało zarejestrowanych w Port-au-Prince. Więcej fizjoterapeutów jest potrzebnych, aby zapewnić opiekę pooperacyjną.

Dystrybucji żywności ma być kontynuowana przez następne 6-12 miesięcy. ADRA Haiti ma ważną rolę do odegrania w tym przedsięwzięciu, szczególnie w regionie Carrefour.

Zdjęcia: Matt Herzel/ADRA International.

Możesz pomóc ofiarom trzęsienia ziemi na Haiti wpłacając darowiznę na konto nr: 74 1500 1126 1211 2010 1614 0000. Darowizna podlega całkowitemu odliczeniu podatkowemu* od dochodu w rocznym zeznaniu podatkowym PIT.

Fundacja ADRA Polska

Ul. Foksal 8

00-366 Warszawa

74 1500 1126 1211 2010 1614 0000 

Liczy się każda złotówka, ale Twój dar 30, 50 lub 100 złotych może efektywnie pomoc w zakupie artykułów medycznych, tworzenia dostępu do wody, czy odbudowy zniszczonych domów.

Zbiórka publiczna prowadzona jest w oparciu o decyzję Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji nr 17/2010 z dnia 27 stycznia 2010 (DZiK-VI-632-1-22/10/JS).

 

* Darowiznę można odliczyć od dochodu, o ile suma darowizn w danym roku podatkowym nie przekracza 6% dochodu. Do rozliczenia podatkowego za rok 2009 proponujemy skorzystanie z bezpłatnego programu, który posiada rekomendacje Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego. Program można pobrać ze strony www.pit.chsch.org.pl.

Rate this post
Close Menu
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam świadomą, dobrowolną i odwoływalną zgodę na otrzymywanie w przyszłości informacji o działalności ADRA Polska w postaci Newslettera za pomocą środków komunikacji elektronicznej.

Akceptuję, po zapoznaniu się, Politykę prywatności przetwarzania moich danych osobowych przez Administratora danych osobowych, którym jest ADRA Polska. Dane przekazane będą przetwarzane wyłącznie w celach obsługi zapytań. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji ww. celu. Pozostałe informacje odnośnie ochrony przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności Administratora.

Skip to content

Zapisz się do newslettera

Wyrażam świadomą, dobrowolną i odwoływalną zgodę na otrzymywanie w przyszłości informacji o działalności ADRA Polska w postaci Newslettera za pomocą środków komunikacji elektronicznej.

Akceptuję, po zapoznaniu się, Politykę prywatności przetwarzania moich danych osobowych przez Administratora danych osobowych, którym jest ADRA Polska. Dane przekazane będą przetwarzane wyłącznie w celach obsługi zapytań. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji ww. celu. Pozostałe informacje odnośnie ochrony przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności Administratora.

 

Subscribe to the newsletter

I give my informed, voluntary and revocable consent to receive information about ADRA Polska\'s activities in the future in the form of the Newsletter by means of electronic communication.

I accept, after reading, the Privacy Policy for the processing of my personal data by the Personal Data Administrator, which is ADRA Polska. The data provided will be processed only for the purpose of handling inquiries. Providing data is voluntary, but necessary to implement the above-mentioned purpose. Other information regarding the protection of personal data processing can be found in the Administrator\'s Privacy Policy.