Nr konta: 49 1240 1994 1111 0010 3092 3882. Przekaż nam 1,5% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 342 704 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Mieszkańcy Ukrainy marzną bez prądu! Pomóż kupić agregaty!

𝗔𝗴𝗿𝗲𝗴𝗮𝘁𝘆 𝗽𝗿𝗮̨𝗱𝗼𝘁𝘄𝗼́𝗿𝗰𝘇𝗲 to od kilku miesięcy najbardziej potrzebne sprzęty w Ukrainie.

Od początku agresji na Ukrainie Rosja systematycznie niszczy infrastrukturę cywilną i fabryki pracujące na rzecz zwykłych obywateli. Celami ataków stały się elektrownie i ciepłownie, podstacje energetyczne, stacje przesyłowe i zespoły transformatorów oraz linie wysokiego napięcia. Cele są dobierane tak, by naprawa zniszczeń trwała jak najdłużej – lub wręcz była niemożliwa bez sprowadzenia trudnych do zastąpienia określonych podzespołów.

W kraju, w którym zimą jest nawet -30 stopni Celsjusza, gdzie mróz przeszywa człowieka do szpiku kości, ludzie bez ogrzewania będą po prostu umierać z wychłodzenia.

Bez indywidualnych urządzeń prądotwórczych nasi sąsiedzi nie mogą nawet przygotować ciepłego posiłku i nie mają ciepłej wody. Tylko generatory prądu są w stanie zapewnić dostawy prądu w miejscach, gdzie, ten prąd jest teraz najbardziej potrzebny m.in. w schroniskach, które udzielają pomocy wielu potrzebującym ukraińskim obywatelom, także wielu pokrzywdzonym przez wojnę dzieciom. Dzięki agregatom wszystkie te osoby będą mogły się ogrzać i otrzymać choćby gorącą herbatę.

W ostatnich kilku tygodniach nasza Fundacja zakupiła i wysłała do Ukrainy 12 agregatów.

Pierwszy z nich trafił już w listopadzie do naszego schroniska w Umaniu. Kolejne 11 zostało wysłanych do miejscowości położonych w różnych miejscach w kraju, również na terenach frontu wojennego.

Generatory trafiły do schronisk w miejscowościach:

  • Umań – 3 szt. (3,5 kW)
  • Nowoarhangielsk – 1 szt. (3,5 kW)
  • Kropyvnyckyj – 4 szt. (3,5 kW)
  • Talne – 2 szt. (3,5 kW)
  • Cherkasy – 1 szt. (12 kW)
  • Chernomorska Odessa – 1 szt. (12 kW)

Cieszymy się, że nasze działania przekładają się na rzeczywistą pomoc dla ludności cywilnej w Ukrainie. Niestety, ale te 12 agregatów to tylko niewielka kropla w morzu obecnych potrzeb. Tysiące schronisk i miejsc, gdzie przebywają zmarznięte ukraińskie dzieci, dalej musi funkcjonować bez prądu i ogrzewania.

Jeśli chcesz pomóc w zakupie kolejnych urządzeń i ogrzać naszych sąsiadów wpłać swój datek na zakup urządzeń prądotwórczych:

Fundacja ADRA Polska
Nr konta bankowego: 49 1240 1994 1111 0010 3092 3882
tytuł przelewu: „Pomoc humanitarna dla Ukrainy – agregaty prądotwórcze”

lub zrób przelew przez naszą stronę internetową – wszystkie informacje i link do zbiórki znajdziesz na: https://www.adra.pl/pomoc-ukrainie/

Rate this post
Close Menu
×

[FM_form id="1"]

Skip to content