KINGA DAWIDOWICZ: Jakimi obszarami działań zajmuje się Fundacja ADRA?
KAROLINA WÓJCIK-KOZŁOWSKA: Różnorodnymi: edukacją, zdrowiem, pomocą humanitarną. Od ponad dwóch lat zajmujemy się przede wszystkim wsparciem osób uchodźczych. Otworzyliśmy kilkadziesiąt schronisk, które pomogły osobom w pierwszych dniach ataku na Ukrainę. Następnie powstały Centra Integracyjne dla Cudzoziemców. Zaczęliśmy przede wszystkim od nauki języka polskiego. Zapewniamy pomoc specjalistów, psychologów, doradców zawodowych. Realizujemy różnego rodzaju szkolenia, również przy wsparciu lokalnego biznesu. Poza tymi podstawowymi działaniami kładziemy nacisk na integrację. Organizujemy wycieczki krajoznawcze, pokazujące polską kulturę, wystawy prac uchodźców, stworzyliśmy chór, koło muzyczne.
Więcej na: https://www.tygodnikpowszechny.pl/dodajemy-skrzydel-189196
W Zielonej Górze mieszka, pracuje, uczy się i płaci podatki wielu obcokrajowców. Część z nich przyjechała tu dobrowolnie w poszukiwaniu lepszego miejsca do życia, cześć zmusiła do tego wojna, czy inna kryzysowa sytuacja w ich kraju.
Eliza Zaborowska-Kujawa wraz z wolontariuszami z Fundacji Adra pomaga obcokrajowcom, którym trudno jest odnaleźć się w nowej często obcej społecznie, religijnie i ekonomicznie rzeczywistości. Próbują pomagać w integracji mieszkańców Zielonej Góry z osobami, które często dopiero uczą się języka polskiego, szukają pracy, zdobywają nowe kwalifikacje i chcą żyć na podobnych prawach jak inni . Poznajmy historię kobiet, które stały się emigrantkami, choć większość z nim wcale tego nie planowała.
Bezpłatny portal społecznościowy dla osób zmagających się z
uzależnieniami i zdrowiem psychicznym to projekt, który
uzyskał najwięcej głosów internautów w konkursie Start-Up-Med 2024.
Serwis udziela wsparcia ponad 25 tys. użytkownikom.
Miło nam poinformować, że platforma GiveAndGetHelp.com – anonimowa platforma wsparcia zdrowia psychicznego „Razem przeciwko kryzysowi. Nigdy nie jesteś sam”, została nominowana do nagrody WSA 2023 ( https://wsa-global.org/contest/ ) w kategorii w Health & Well Being
Brak pigmentu w skórze zazwyczaj wzbudza ciekawość ale wciąż są miejsca na świecie, gdzie albinizm oznacza śmierć. Tak jest m.in. w Tanzanii. – To jest ogromne zło. Musimy nazywać to po imieniu, bo to są takie dramaty, których my w Europie byśmy nie doświadczyli – mówi w Czwórce mówi Karolina Wójcik-Kozłowska z Fundacji ADRA Polska.
TVP3 Warszawa
„Warszawski Dzień” – 23.06.2022
Urszula Hajn i Roksana Korulczyk opowiadają o wsparciu psychologicznym realizowanym przez naszą platformę GrupaWsparcia.pl.
TVP3 Katowice
„Pokój na poddaszu” – 1.06.2022
Materiał o wsparciu psychologicznym realizowanym przez naszą platformę GrupaWsparcia.pl.
Radio RDC
Zbierają pieniądze na busy, które dowiozą pomoc do Ukrainy – 04.04.2022
Artykuł o zbiórce na busy do przewożenia darów na Ukrainę.
TOK FM
Audycja „Życie w COVIDzie” – 17.10.2021
Rozmowa z prezesem ADRA Polska dr Piotrem Nowackim przeprowadzona z okazji Międzynarodowego Dnia Walki z Ubóstwem.
Radio Rodzina
Białorusini mieszkający we Wrocławiu otrzymali pomoc – 28.09.2021
Relacja z przekazania pomocy rzeczowej i materialnej autorstwa Darii Detlaf.
Wysokie Obcasy
Artykuł o wykluczeniu menstruacyjnym na łamach Wysokich Obcasów.
Onet
Nigdy nie zostajesz sam z problemem, jedyne, co musisz zrobić, to poprosić o pomoc | 30.12.2020
Rozmowa Dominiki Jajszczak z Jakubem Juszczykiem, założycielem platformy GrupaWsparcia.pl.
Radio RDC
Popołudnie RDC: „Każde dziecko. W każdym miejscu. W szkole” – 07.09.2020
Gośćmi Beaty Jewiarz była Urszula Hajn, która opowiadała o poszczególnych etapach kampanii i Piotr Nowacki prezes Fundacji o już zrealizowanych projektach.
Radio Wnet
Urszula Hajn z Fundacji ADRA Polska o trudnej sytuacji w Indiach, które znów mierzą się z żywiołem w dobie epidemii koronawirusa oraz o tym, jak można pomóc ofiarom cyklonu.
Gazeta Wyborcza
W czasach koronawirusa bycie wolontariuszem ma jeszcze większy sens – 12.05.2020
Rozmowa z dr Piotrem Nowackim, która znalazła się w dodatku „Mój Biznes” do drukowanej „Gazety Wyborczej”.