Nr konta: 49 1240 1994 1111 0010 3092 3882. Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 342 704 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Krupówki na pomoc Haiti

Krupówki na pomoc Haiti. Fundacja ADRA Polska, przedstawiciel organizacji ADRA International, prowadzi w naszym kraju zbiórkę publiczną na rzecz ofiar trzęsienia ziemi. W jej ramach w połowie lutego zorganizowano kwestę uliczną na terenie Zakopanego.

– Zbiórkę przeprowadziliśmy 13 lutego na Krupówkach – mówi Anna Wiergowska, koordynator akcji. – Mimo niesprzyjającej pogody nasi wolontariusze dobrze się spisali.

Rozdawano ulotki reklamujące zbiórkę publiczną i zachęcające do wpłacania pieniędzy na konto fundacji oraz zbierano pieniądze do puszek.

– W kweście uczestniczyło kilka młodych osób. To młodzi ludzie również najbardziej nas ujęli. Kiedy wracaliśmy już po zakończonej zbiórce, grupa takich właśnie osób, widząc, że zbieramy pieniądze na jakiś szczytny cel, sama nas zaczepiła i postanowiła przekazać pewną sumę na rzecz poszkodowanych z Haiti  – wspomina Zbigniew, jeden z uczestników akcji. – Ogólnie jednak bardziej hojni okazali się ludzie starsi – dodaje.

ADRA Intarnational od początku włączyła się w pomoc osobom poszkodowanym w styczniowym kataklizmie. Niemal natychmiast przekazała dla Haiti 1 mln dolarów. Cały czas prowadzi również na miejscu akcję pomocową dla poszkodowanych, pomagając m.in. w uzdatnianiu wody oraz organizując tymczasowe schronienie.

W dwa miesiące po tragedii problemy mieszkańców Haiti są nadal palące, zwłaszcza w kontekście zbliżającej się tam pory deszczowej.

Każdy z nas może pomóc, wpłacając pieniądze na specjalne konto bankowe założone przez Fundację ADRA Polska z myślą o Haiti:

Fundacja ADRA Polska

ul. Foksal 8

00-366 Warszawa

74 1500 1126 1211 2010 1614 0000

Pomóc można również wypełniając formularz online.

Close Menu
×

Zapisz się do newslettera