Nr konta: 49 1240 1994 1111 0010 3092 3882. Przekaż nam 1,5% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 342 704 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Jak radzić sobie z konfliktami? Kolejna odsłona programu Erasmus+

Jak radzić sobie z konfliktami w różnych sytuacjach? To temat przewodni kolejnej wymiany młodzieżowej realizowanej przez zespół Fundacji ADRA Polska z międzynarodowymi partnerami. Nasz kolejny projekt był finansowany ramach programu Erasmus+ i nosił tytuł ,,Conflicts happen… how to deal with them?”.

Partnerstwo w ramach projektu

,,Conflicts happen… how to deal with them?” to wymiana młodzieży współrealizowana z organizacjami z 5 krajów:

Adresatami wymiany jest grupa 36 osób (w wieku 19-25 lat) z tychże krajów, a głównym tematem – rozwiązywanie konfliktów. Celem zajęć jest wyposażenie uczestników w wiedzę i umiejętności, które pozwolą im lepiej zrozumieć i radzić sobie z konfliktami w różnych kontekstach ich życia.

Program wymiany, który skonstruowany został wspólnie z uczestnikami, zapowiada się bardzo ciekawie i różnorodnie – od warsztatów pokazujących jak analizować dyskursy i narracje obecne zawsze wokół konfliktów (prowadzone przez uczestniczkę z Gruzji), przez sesję filmową dotyczącą filmów dokumentalnych o tematyce konfliktów (prowadzone przez uczestniczkę z Włoch), aż po gry i symulacje mające na celu przećwiczenie rozwiązywania konfliktów i nauczenie się radzić sobie ze stresem oraz z formułowaniem krytyki w sposób konstruktywny.

Wymiana młodzieżowa ma miejsce w Wiśle. Z uwagi na lokalizację odbyliśmy również trekking integracyjny na szczyt Baraniej Góry. Na zakończenie projektu uczestnicy otrzymają certyfikat Youthpass.

Film: Jak radzić sobie z konfliktami?

Obejrzyj efekty pracy uczestników naszych warsztatów. Film został zrealizowany techniką animacji poklatkowej.

Rate this post
Close Menu
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam świadomą, dobrowolną i odwoływalną zgodę na otrzymywanie w przyszłości informacji o działalności ADRA Polska w postaci Newslettera za pomocą środków komunikacji elektronicznej.

Akceptuję, po zapoznaniu się, Politykę prywatności przetwarzania moich danych osobowych przez Administratora danych osobowych, którym jest ADRA Polska. Dane przekazane będą przetwarzane wyłącznie w celach obsługi zapytań. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji ww. celu. Pozostałe informacje odnośnie ochrony przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności Administratora.

Skip to content