Nr konta: 49 1240 1994 1111 0010 3092 3882. Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 342 704 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Pomoc poszkodowanym w wyniku konfliktu zbrojnego o Górski Karabach

27 września 2020 roku w Armenii rozpoczął się konflikt zbrojny o Górski Karabach. W ciągu kilkunastu tygodni na terenach nieuznawanej międzynarodowo Republiki Arcach doszło do regularnych walk pomiędzy Armenią, a wspieranym przez Turcję Azerbejdżanem. Był to kolejny wybuch nierozwiązanego konfliktu o ten region.

Konflikt zbrojny o Górski Karabach - podsumowanie

W obliczu konfliktu o Górski Karabach zespół ADRA Armenia zareagował natychmiastowo. 30 września 2020 pracownicy i wolontariusze udali się do strefy konfliktu, aby nieść pomoc lokalnej społeczności. Po szybkiej ocenie potrzeb na miejscu rozdali 100 zestawów żywnościowych najbardziej potrzebującym rodzinom w Stepanakert (znajduje się tam jedyny port lotniczy w Górskim Karabachu), wsi Khndzristan oraz mieście Goris. Działacze ADRY byli jednymi z pierwszych organizacji, które przedostały się na teren walk, niosąc pomoc poszkodowanym mieszkańcom Republiki Arcach.

Po zaostrzeniu konfliktu zespół ADRA Armenia dalej działał na rzecz poszkodowanych i przesiedlonych mieszkańców. W okresie tym wjazd na tereny sporne był już niemożliwy. Pracę kontynuowali z biura w Armenii. Do końca roku udało się pozyskać dofinansowanie na dwa projekty w ramach, których rozdaliśmy 300 opakowań żywności i artykułów gospodarstwa domowego rodzinom przesiedleńców wewnętrznych (1500 osób). Drugi projekt jest nadal w trakcie realizacji: do końca roku pomoc otrzymała 1252 rodzin (6000 osób) w postaci żywności i artykułów gospodarstwa domowego.

W wyniku walk zginęło ponad 2300 żołnierzy oraz 50 cywilów po stronie Ormian.

Galeria zdjęć

Jak przebiegała organizacja pomocy poszkodowanym?

Close Menu
×

Zapisz się do newslettera