Nr konta: 49 1240 1994 1111 0010 3092 3882. Przekaż nam 1,5% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 342 704 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Jak zorganizowaliśmy zajęcia komputerowe w Rwandzie

Paweł Romaniuk, wolontariusz Fundacji ADRA Polska, opowiada o tym jak zorganizował zajęcia komputerowe, które prowadził dla młodych Rwandyjczyków z Centrum Dzieci Ulicy w Kigali.

Rwanda jest krajem, w którym dokonuje się szybki postęp techniczny. Zamiarem rządu jest stworzenie państwa z młodą kadrą, dobrze wykwalifikowaną szczególnie w zakresie systemów komputerowych i IT. W kraju prowadzona jest akcja “One laptop per child”, która ma na celu zwiększenie dostępności komputerów dla uczniów szkół podstawowych i średnich. Postanowiliśmy wesprzeć tę ideę, organizując warszaty komputerowe w Centrum Dzieci Ulicy w Kigali. To o tyle ważne, że obecnie większość szkół nie posiada pracowni komputerowych.

Zajęcia komputerowe w Rwandzie

Przygotowany kurs skierowaliśmy do 40 chłopców podzielonych na sześć grup ćwiczeniowych. Dla większości z nich był to pierwszy kontakt z komputerem, więc zaczęliśmy od podstaw, w tym przede wszystkim od nauki pisania, używania myszki itp. Chłopcy zrobili duże postępy – potrafią obsługiwać programy tekstowe (Microsoft Word, Paint, Power Point) i przeglądarki internetowe, odbierać pocztę. Praca z komputerem sprawia im wielką frajdę, pomaga w osobistym rozwoju oraz podnosi poczucie własnej wartości.

Niebawem rusza projekt budowy toalet przy rwandyjskich szkołach publicznych, współfinansowany przez MSZ, a realizowany przez Chrześcijańską Służbę Charytatywną we współpracy z Fundacją ADRA Polska. Chcesz pomóc? Złóż dar na konto:

Fundacja ADRA Polska
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
konto: 55 1240 1994 1111 0010 3153 3516
z dopiskiem: dla Rwandy

(pr)

Rate this post
Close Menu
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam świadomą, dobrowolną i odwoływalną zgodę na otrzymywanie w przyszłości informacji o działalności ADRA Polska w postaci Newslettera za pomocą środków komunikacji elektronicznej.

Akceptuję, po zapoznaniu się, Politykę prywatności przetwarzania moich danych osobowych przez Administratora danych osobowych, którym jest ADRA Polska. Dane przekazane będą przetwarzane wyłącznie w celach obsługi zapytań. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji ww. celu. Pozostałe informacje odnośnie ochrony przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności Administratora.

Skip to content