Nr konta: 49 1240 1994 1111 0010 3092 3882. Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 342 704 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Dwa dni przed odlotem

  • Bez kategorii

Do odlotu zostało mi około 48 godzin. Nie wiem, kiedy na miejscu będę miał możliwość dokonania kolejnego wpisu. Korzystając z okazji, chciałbym napisać kilka słów o dwóch inicjatywach związanych z projektem.

W ostatnich dwóch miesiącach kilka białostockich szkół zaangażowało się w projekt „Tubakire – szkoły podstawowe bez barier dla dzieci niepełnosprawnych ruchowo w Rwandzie”. Dzieci z pięciu szkół podstawowych chcą nawiązać korespondencję z rówieśnikami w Rwandzie. Mam już przygotowaną paczkę listów oraz plac plastycznych. Gdy tylko znajdę w kraju tysiąca wzgórz chętne do współpracy szkoły, będzie można nawiązać stały kontakt między placówkami.

W Szkole Podstawowej nr 26 oraz Zespole Szkół Zawodowych nr 3 przeprowadziliśmy kiermasze. Zebraliśmy około tys. zł, które zasiliły konto pomocy rwandyjskim dzieciom.

Fotorelacje oraz możliwość wsparcia projektu będą mieli bywalcy Klubokawiarni Kopiluwak http://kopiluwak.com.pl/, sklepu z ekskluzywną odzieżą używaną Oldskul.net oraz jednej z białostockich siłowni. Mam nadzieję, że w tych miejscach przynajmniej raz w miesiącu będzie można przeczytać oraz obejrzeć zdjęcia dotyczącego tego, co nowego dzieje się w Rwandzie.

(pr)

Close Menu

Zapisz się do newslettera