ADRA Polska

Daj i otrzymaj pomoc, czyli po prostu GiveAndGetHelp.com!

  1. /
  2. Blog
  3. /
  4. Pomoc uchodźcom
  5. /
  6. Daj i otrzymaj pomoc,...

 

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego obchodzony jest 10 października już od 30 lat. Według Światowej Organizacji Zdrowia zaburzenia psychiczne stają się jednym z wiodących problemów zdrowotnych, powodujących obniżenie sprawności w życiu codziennym. Wielokrotnie nagradzany, darmowy portal GrupaWsparcia.pl zmienił się w nowoczesną platformę z nową domeną GiveAndGetHelp.com, a 10 października to odpowiedni czas, by w końcu pokazać ją szerszemu gronu odbiorców!    

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

Święto zostało ustanowione przez Światową Federację Zdrowia Psychicznego (World Federation for Mental Health) w 1992 roku, której członkiem jest Fundacja ADRA Polska, a jego obchody mają na celu zwrócenie uwagi i pogłębienie świadomości społecznej, dotyczącej problematyki związanej z kondycją psychiczną człowieka.

Wydarzenia z ostatnich lat bardzo pogorszyły stan psychiczny ludzi na całym świecie. Nieoczekiwana Pandemia COVID-19, milionowe zgony, lock downy, zdalne nauczanie, a obecnie działania wojenne tuż za granicą Polski, doprowadziły do gwałtownego wzrostu zaburzeń nie tylko u dorosłych, ale też u dzieci. Szacuje się, że w Polsce na schorzenia depresyjne choruje ponad 1 mln osób. Zaburzenia i choroby psychiczne wpływają niezwykle negatywnie na komfort życia, stanowiąc zdecydowanie zbyt często jego bezpośrednie zagrożenie.

W odpowiedzi na zapotrzebowanie wciąż wzrastającej rzeszy osób z problemami psychicznymi już w 2018 roku uruchomiliśmy specjalną anonimową platformę GrupaWsparcia.pl, która jest częścią działań Fundacji ADRA Polska.

Przez ostatnie kilka miesięcy nasi specjaliści IT pracowali nad tym, by zmienić stronę GrupaWsparcia.pl w nowoczesną platformę z nową domeną GiveAndGetHelp.com, a 10 października to odpowiedni czas, by w końcu pokazać ją szerszemu gronu odbiorców!

Dlaczego się zmieniliśmy?

W dzisiejszych czasach w Internecie nie można stać w miejscu. Trzeba się rozwijać i udoskonalać. W końcu przyszedł czas i na naszą platformę. GiveAndGetHelp.com to funkcjonalności na najwyższym poziomie, wykorzystujące najnowsze oprogramowanie i możliwości, jakie daje nam dzisiejsza technologia, by ułatwić oraz uatrakcyjnić użytkownikom intuicyjną nawigację na naszej stronie.

Co zmieniliśmy?

Przede wszystkim zmieniła się nasza nazwa! Pozwoli nam to na rozwój platformy w różnych językach i na całym świecie. Jest to dla nas niezmiernie ważne, ponieważ chcemy umożliwić wsparcie nie tylko w naszym kraju. Każda wersja językowa to oddzielna witryna, która będzie rozwijać się indywidualnie i odpowiadać na potrzeby danych użytkowników.

GiveAndGetHelp.com to nadal w pełni darmowy i anonimowy portal dla ludzi szukających pomocy i wzajemnego zrozumienia. To bezpieczna przestrzeń, gdzie można poznać ludzi, którzy zmagają się z podobnym problemem lub wyzwaniem i tym samym znaleźć zrozumienie oraz wsparcie osoby, która wie dokładnie z czym się zmagam, ponieważ ma podobne doświadczenie. Portal jest bezpieczną przestrzenią do dzielenia się swoimi odczuciami, przemyśleniami, bardzo prywatnymi kwestiami z naszego życia, które nie chcielibyśmy poruszać wśród rodziny i znajomych. Warto pamiętać – w przypadku pogorszenia się samopoczucia, dobrym rozwiązaniem będzie odwiedzić psychoterapeutę, który postawi diagnozę, w atmosferze zaufania i bezpieczeństwa pomoże zrozumieć siebie, swoje zachowania oraz zaadaptować się do życia codziennego.

W działaniach mających na celu wsparcie zdrowia psychicznego bardzo ważne jest poczucie anonimowości. Dlaczego? Ponieważ sprzyja ona otwartości oraz skupieniu się na relacjach z innymi użytkownikami. Z tego powodu jedynymi obowiązkowymi danymi wymagającymi podczas rejestracji, jak również przez cały okres korzystania z portalu, jest e-mail (widoczny tylko dla administratorów serwisu) i nazwa użytkownika (nick).

HelpUkraine.GiveAndGetHelp.com – niesiemy pomoc również uchodźcom z Ukrainy

Wybuch wojny w Ukrainie, to przede wszystkim wielki dramat ukraińskiego społeczeństwa i masowa ucieczka przed śmiercią. Dla milionów uchodźców to właśnie Polska stała się schronieniem, a Polacy udowodnili całemu światu, że potrafią nieść pomoc humanitarną w sposób pełny i odpowiedzialny.

Działania wojenne to nie tylko ból fizyczny. Wojna to przede wszystkim trauma, która może pozostać w ludziach na całe życie. Odpowiadając na potrzeby uchodźców wspólnie z DNB Bank Polska stworzyliśmy interwencyjną platformę szybkiego reagowania psychologicznego w języku ukraińskim: helpukraine.giveandgethelp.com. To tu na potrzebujących wsparcia czeka profesjonalny zespół psychologów, który zarówno telefonicznie, jak i online gotowy jest nieść ekspercką pomoc każdego dnia.

Dzięki dofinansowaniu z DNB Bank Polska jesteśmy w stanie również poszerzyć naszą pomoc uchodźcom. Już niedługo w wybranych miastach zorganizujemy stacjonarne warsztaty psychologiczne skierowane właśnie do potrzebujących pomocy Ukraińców.  O terminach i lokalizacjach będziemy na bieżąco informować na naszych stronach i profilach społecznościowych.

Zapraszamy do śledzenia aktualności na:

 

 

Scroll to Top

Zapisz się do newslettera

Wyrażam świadomą, dobrowolną i odwoływalną zgodę na otrzymywanie w przyszłości informacji o działalności ADRA Polska w postaci Newslettera za pomocą środków komunikacji elektronicznej.

Akceptuję, po zapoznaniu się, Politykę prywatności przetwarzania moich danych osobowych przez Administratora danych osobowych, którym jest ADRA Polska. Dane przekazane będą przetwarzane wyłącznie w celach obsługi zapytań. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji ww. celu. Pozostałe informacje odnośnie ochrony przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności Administratora.

Skip to content

Zapisz się do newslettera

Wyrażam świadomą, dobrowolną i odwoływalną zgodę na otrzymywanie w przyszłości informacji o działalności ADRA Polska w postaci Newslettera za pomocą środków komunikacji elektronicznej.

Akceptuję, po zapoznaniu się, Politykę prywatności przetwarzania moich danych osobowych przez Administratora danych osobowych, którym jest ADRA Polska. Dane przekazane będą przetwarzane wyłącznie w celach obsługi zapytań. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji ww. celu. Pozostałe informacje odnośnie ochrony przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności Administratora.

 

Subscribe to the newsletter

I give my informed, voluntary and revocable consent to receive information about ADRA Polska\\'s activities in the future in the form of the Newsletter by means of electronic communication.

I accept, after reading, the Privacy Policy for the processing of my personal data by the Personal Data Administrator, which is ADRA Polska. The data provided will be processed only for the purpose of handling inquiries. Providing data is voluntary, but necessary to implement the above-mentioned purpose. Other information regarding the protection of personal data processing can be found in the Administrator\\'s Privacy Policy.