Nr konta: 49 1240 1994 1111 0010 3092 3882. Przekaż nam 1,5% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 342 704 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Daj i otrzymaj pomoc, czyli po prostu GiveAndGetHelp.com!

 

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego obchodzony jest 10 października już od 30 lat. Według Światowej Organizacji Zdrowia zaburzenia psychiczne stają się jednym z wiodących problemów zdrowotnych, powodujących obniżenie sprawności w życiu codziennym. Wielokrotnie nagradzany, darmowy portal GrupaWsparcia.pl zmienił się w nowoczesną platformę z nową domeną GiveAndGetHelp.com, a 10 października to odpowiedni czas, by w końcu pokazać ją szerszemu gronu odbiorców!    

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

Święto zostało ustanowione przez Światową Federację Zdrowia Psychicznego (World Federation for Mental Health) w 1992 roku, której członkiem jest Fundacja ADRA Polska, a jego obchody mają na celu zwrócenie uwagi i pogłębienie świadomości społecznej, dotyczącej problematyki związanej z kondycją psychiczną człowieka.

Wydarzenia z ostatnich lat bardzo pogorszyły stan psychiczny ludzi na całym świecie. Nieoczekiwana Pandemia COVID-19, milionowe zgony, lock downy, zdalne nauczanie, a obecnie działania wojenne tuż za granicą Polski, doprowadziły do gwałtownego wzrostu zaburzeń nie tylko u dorosłych, ale też u dzieci. Szacuje się, że w Polsce na schorzenia depresyjne choruje ponad 1 mln osób. Zaburzenia i choroby psychiczne wpływają niezwykle negatywnie na komfort życia, stanowiąc zdecydowanie zbyt często jego bezpośrednie zagrożenie.

W odpowiedzi na zapotrzebowanie wciąż wzrastającej rzeszy osób z problemami psychicznymi już w 2018 roku uruchomiliśmy specjalną anonimową platformę GrupaWsparcia.pl, która jest częścią działań Fundacji ADRA Polska.

Przez ostatnie kilka miesięcy nasi specjaliści IT pracowali nad tym, by zmienić stronę GrupaWsparcia.pl w nowoczesną platformę z nową domeną GiveAndGetHelp.com, a 10 października to odpowiedni czas, by w końcu pokazać ją szerszemu gronu odbiorców!

Dlaczego się zmieniliśmy?

W dzisiejszych czasach w Internecie nie można stać w miejscu. Trzeba się rozwijać i udoskonalać. W końcu przyszedł czas i na naszą platformę. GiveAndGetHelp.com to funkcjonalności na najwyższym poziomie, wykorzystujące najnowsze oprogramowanie i możliwości, jakie daje nam dzisiejsza technologia, by ułatwić oraz uatrakcyjnić użytkownikom intuicyjną nawigację na naszej stronie.

Co zmieniliśmy?

Przede wszystkim zmieniła się nasza nazwa! Pozwoli nam to na rozwój platformy w różnych językach i na całym świecie. Jest to dla nas niezmiernie ważne, ponieważ chcemy umożliwić wsparcie nie tylko w naszym kraju. Każda wersja językowa to oddzielna witryna, która będzie rozwijać się indywidualnie i odpowiadać na potrzeby danych użytkowników.

GiveAndGetHelp.com to nadal w pełni darmowy i anonimowy portal dla ludzi szukających pomocy i wzajemnego zrozumienia. To bezpieczna przestrzeń, gdzie można poznać ludzi, którzy zmagają się z podobnym problemem lub wyzwaniem i tym samym znaleźć zrozumienie oraz wsparcie osoby, która wie dokładnie z czym się zmagam, ponieważ ma podobne doświadczenie. Portal jest bezpieczną przestrzenią do dzielenia się swoimi odczuciami, przemyśleniami, bardzo prywatnymi kwestiami z naszego życia, które nie chcielibyśmy poruszać wśród rodziny i znajomych. Warto pamiętać – w przypadku pogorszenia się samopoczucia, dobrym rozwiązaniem będzie odwiedzić psychoterapeutę, który postawi diagnozę, w atmosferze zaufania i bezpieczeństwa pomoże zrozumieć siebie, swoje zachowania oraz zaadaptować się do życia codziennego.

W działaniach mających na celu wsparcie zdrowia psychicznego bardzo ważne jest poczucie anonimowości. Dlaczego? Ponieważ sprzyja ona otwartości oraz skupieniu się na relacjach z innymi użytkownikami. Z tego powodu jedynymi obowiązkowymi danymi wymagającymi podczas rejestracji, jak również przez cały okres korzystania z portalu, jest e-mail (widoczny tylko dla administratorów serwisu) i nazwa użytkownika (nick).

HelpUkraine.GiveAndGetHelp.com – niesiemy pomoc również uchodźcom z Ukrainy

Wybuch wojny w Ukrainie, to przede wszystkim wielki dramat ukraińskiego społeczeństwa i masowa ucieczka przed śmiercią. Dla milionów uchodźców to właśnie Polska stała się schronieniem, a Polacy udowodnili całemu światu, że potrafią nieść pomoc humanitarną w sposób pełny i odpowiedzialny.

Działania wojenne to nie tylko ból fizyczny. Wojna to przede wszystkim trauma, która może pozostać w ludziach na całe życie. Odpowiadając na potrzeby uchodźców wspólnie z DNB Bank Polska stworzyliśmy interwencyjną platformę szybkiego reagowania psychologicznego w języku ukraińskim: helpukraine.giveandgethelp.com. To tu na potrzebujących wsparcia czeka profesjonalny zespół psychologów, który zarówno telefonicznie, jak i online gotowy jest nieść ekspercką pomoc każdego dnia.

Dzięki dofinansowaniu z DNB Bank Polska jesteśmy w stanie również poszerzyć naszą pomoc uchodźcom. Już niedługo w wybranych miastach zorganizujemy stacjonarne warsztaty psychologiczne skierowane właśnie do potrzebujących pomocy Ukraińców.  O terminach i lokalizacjach będziemy na bieżąco informować na naszych stronach i profilach społecznościowych.

Zapraszamy do śledzenia aktualności na:

 

 

Rate this post
Close Menu
×

[FM_form id="1"]

Skip to content