Nr konta: 49 1240 1994 1111 0010 3092 3882. Przekaż nam 1,5% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 342 704 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Centrum Integracyjne dla Cudzoziemców w Zielonej Górze już otwarte! To już czwarta placówka w Polsce

W piątek miało miejsce uroczyste otwarcie Centrum Integracyjnego dla Cudzoziemców w Zielonej Górze (CIC). Placówka ta zapewni kompleksowe, eksperckie wsparcie mające na celu integrację przymusowych migrantów z Ukrainy z polskim społeczeństwem.

Uroczyste otwarcie w CIC w Zielonej Górze

Otwarcie Centrum odbyło się w piątek 18 listopada o godz. 14.00 w budynku CIC Zielona Góra i połączone było z briefingiem prasowym. Na miejscu można było porozmawiać z prezesem Fundacji i koordynatorem CIC Zielona Góra, a także odwiedzić poszczególne sale Centrum.

Wydarzenie relacjonowane było w lokalnych mediach takich jak: Gazeta Wyborcza oraz Radio Zielona Góra.

ADRA Polska sukcesywnie otwiera kolejne miejsca służące integracji

CIC w Zielonej Górze to już czwarte Centrum Integracyjne dla Cudzoziemców w naszym kraju otwarte przez Fundację ADRA Polska dzięki współfinansowaniu organizacji CARE. Od kilku miesięcy prężnie działają już Centra w Lublinie, Warszawie, Bydgoszczy, a niedługo swoją działalność rozpocznie również CIC w Katowicach.

Nowo otwarta placówka zapewniać ma przede wszystkim możliwość nauki języka polskiego, wsparcie psychologiczne, doradztwo zawodowe oraz opiekę nad dziećmi, by rodzice w tym czasie mogli skorzystać z usług Centrum lub swobodnie poszukiwać pracy, realizować swoje aktywności zawodowe, a także załatwić sprawy urzędowe. Beneficjenci będą mogli otrzymać również paczki z żywnością i artykułami higienicznymi.

Bogata oferta Centrum Integracyjnego w Zielonej Górze

Zajęcia z języka polskiego odbywać się będą dwa razy w tygodniu po 2 godziny, w grupach 12-osobowych. Prowadzone w formie konwersacji, by umożliwić uchodźcom porozumiewanie się w urzędach, bankach, sklepach oraz z potencjalnymi pracodawcami. W planach mamy również uruchomienie kursów weekendowych, z myślą osobach pracujących w ciągu tygodnia.

Ponadto w ofercie CIC znalazły się:

  • Konsultacje w zakresie doradztwa zawodowego, prowadzone przez wykwalifikowanego specjalistę.
  • Doradztwo medyczne, które skupi się na informowaniu beneficjentów o możliwości podjęcia leczenia i rehabilitacji na terenie województwa lubuskiego.
  • Pomoc psychologiczna prowadzona przez doświadczoną psycholog w języku ukraińskim, rosyjskim lub angielskim. Również w formie online. nasze doświadczone psycholożki z portalu helpukraine.giveandgethelp.com, które dyżurują zarówno pod telefonem, jak i na czacie internetowym.

Młodsi beneficjenci  uczęszczać na zajęcia plastyczne i z języka angielskiego oraz spotykać się z dorosłymi na zajęciach integracyjnych.

Dla osób zmagających się ze stresem i traumą wojenną planowane są zajęcia w formie relaksacji.

Centrum Integracyjne dla Cudzoziemców w Zielonej Górze powstało dzięki wsparciu od organizacji CARE.

Galeria zdjęć

Jak skontaktować się z CIC Zielona Góra?

Dane kontaktowe:

adres: Zielona Góra65-454, ulSikorskiego 4 (parter)

tel. 535 565 757; e-mail: zielonagora@adra.pl

Strona www: https://www.adra.pl/pomoc-dla-ukrainy/centra-integracyjne-dla-cudzoziemcow/cic-zielona-gora/

Koordynator: Dorota Kasprzyszak

Rate this post
Close Menu
×

[FM_form id="1"]

Skip to content