Pomóż nam zakupić 10 busów do rozwożenia darów na terenie Ukrainy
Wpłata dowolna

Dlaczego pomagamy?

Nie mają prądu, wody, gazu i ogrzewania. Brakuje im jedzenia. Tak żyje bardzo wielu mieszkańców Ukrainy, których miejscowości znalazły się w strefie działań wojennych. Zostali odcięci od świata i tylko pomoc z zewnątrz może im pomóc przetrwać ten dramatyczny czas.

Robimy, co w naszej mocy, aby dostarczyć jak najwięcej produktów, które pozwolą mieszkańcom Ukrainy przetrwać wojnę. Jednak potrzeby są ogromne. Aby dotrzeć do osób, które walczą o przetrwanie w miejscach walk zbrojnych, potrzebujemy busów, które będą mogły na bieżąco dostarczać im niezbędne do życia produkty.

Jedną z miejscowości wspieranych przez Fundację ADRA jest Czernihów, znajdujący się nieopodal Kijowa. Oto apel jednego z wolontariuszy ADRA Ukraina, który jest na miejscu i próbuje pomóc mieszkańcom tej miejscowości:

„Miasto jest w blokadzie. Idzie wojna, bombardują i zabijają zwykłych ludzi. Nie ma prądu, wody, gazu i ogrzewania. Ciężarówki z pomocą jeżdżą do miasta polami, ponieważ drogi są rozbite. Potrzebujemy pomocy. Bardzo prosimy, pomóżcie nam! Bardzo potrzebujemy samochody dostawcze. Możemy dowozić towar z magazynów w Kijowie do Czernihowa, ale brakuje nam samochodów. Będziemy Wam bardzo wdzięczni za pomoc”.

Wpłać darowiznę >

Jak pomagamy?

50 busów – tyle potrzebuje ADRA Ukraina, aby móc dostarczać żywność, wodę i inne niezbędne środki ofiarom wojny uwięzionym w zrujnowanych, odciętych od świata miejscowościach w całej Ukrainie. Wiemy, że to bardzo duże zapotrzebowanie, dlatego pierwszym krokiem jest dla nas zebranie kwoty na zakup 10 busów

Jesteśmy w stałym kontakcie z naszym oddziałem ADRA w Ukrainie, która posiada biura w Kijowie, Kramatorsku oraz Mariupolu i Mukaczewie czyli miastach znajdujących się bardzo blisko linii frontu. W całym kraju działają również lokalni koordynatorzy oraz setki wolontariuszy, którzy reagują na bieżąco, niosąc pomoc wszędzie tam, gdzie jest potrzebna.

Wpłać darowiznę >
Jak możesz pomóc?

Wesprzyj nasze działania już dziś. Twoja darowizna zostanie w pełni przeznaczona na zakup używanych i sprawnych busów, które następnie zostaną przez nas przetransportowane do Ukrainy i przekazane oddziałowi ADRA Ukraina. Na miejscu będą służyły do dostarczania pomocy humanitarnej na tereny, które zostały najbardziej dotknięte wojną.

Twój dar ma ogromne znaczenie. Może uratować życie wielu niewinnym ofiarom wojny, które potrzebują natychmiastowej pomocy. Nie zwlekaj – podziel się dobrem jeszcze dziś! Razem możemy więcej!
Aktualności >
Jesteś przedsiębiorcą i chcesz pomóc? Skontaktuj się z nami!

Jeśli jesteś przedsiębiorcą i Twoja firma chciałby ufundować zakupu jednego busa lub też przekazać Fundacji ADRA sprawny samochód – skontaktuj się z nami bezpośrednio. Wyślij e-mail na adres: wstempniewicz@adra.pl lub dzwoniąc pod numer 535 525 359.

Śledź nasze działania na rzecz pomocy mieszkańcom Ukrainy na fanpage’u ADRA Polska na Facebooku. Wystarczy, że klikniesz tutaj i polubisz naszą stronę. Dzięki temu będziesz zawsze na bieżąco.

Zostań darczyńcą > Zostań darczyńcą >