Nr konta: 49 1240 1994 1111 0010 3092 3882. Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 342 704 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

ADRA wspiera dotknięte skutkami Covid-19 rodziny w Mongolii

Poznajcie historię 19-letniej Shurenchimeg – członkini jednej z 90 mongolskich rodzin, którym ADRA Polska i ADRA Azja pomagają przetrwać w kryzysie spowodowanym pandemią Covid-19.

Historia Shurenchimeg

Shurenchimeg ma 19 lat i mieszka w Ułan Bator w Mongolii. Jest przyzwyczajona do ciężkiej pracy, aby utrzymać  swoją rodzinę – jest w niej jedyną osobą zdolną do zarobkowania. Matka i wujek Shurenchimeg nie są w stanie samodzielnie zarabiać na życie, ponieważ są niepełnosprawni intelektualnie, z rodziną mieszka również babcia dziewczyny. Shurenchimeg pracowała w fabryce, co, razem ze wsparciem rządowym, pozwalało jej opłacić czesne na studiach i kupić żywność dla całej rodziny. Jednak fabryka, która ją zatrudniała, musiała z powodu ograniczeń rządowych związanych z Covid-19 zwolnić część pracowników – w tym Shurenchimeg. Dziewczyna musiała zrezygnować ze studiów, ma obecnie problem z zapewnieniem najbliższym nawet podstawowych produktów żywnościowych.

Jej rodzina nie są tutaj wyjątkiem. Rządowe ograniczenia związane z Covid-19, w tym zamknięcie szkół i instytucji edukacyjnych, odwołanie wydarzeń kulturalnych i sportowych oraz zakaz publicznych zgromadzeń, pozostawiły wiele rodzin w bardzo trudnej sytuacji materialnej.

Wsparcie w przetrwaniu trudnych czasów koronawirusa

Rodzina Shurenchimeg jest jednym z 90 wyłonionych przez ADRA Mongolia gospodarstw domowych, które otrzymały wsparcie finansowe od ADRA Polska i ADRA Azja. Ta odpowiedź na Covid-19 w Ułan Bator, choć niewielka, pomaga rodzinom w trudnej sytuacji przetrwać w tych niepewnych i wymagających ekonomicznie czasach. – Ostatnio jedyne, o czym myślę, to pieniądze i to, jak mogę pomóc mojej rodzinie. To wsparcie finansowe pozwoli mi na jakiś czas przestać się martwić. Bardzo to doceniam – opowiada Shurenchimeg.

Shurenchimeg ma nadzieję na powrót na przerwane studia z zakresu projektowania mody, W przyszłości marzy o tym, by zostać  odnoszącą sukcesy projektantką i pomagać początkującym designerom. Jednak jednym z jej największych celów jest wsparcie finansowe najbliższych.

Pomóż mongolskim rodzinom w trudnej sytuacji przetrwać w czasach Covid-19: https://www.adra.pl/chce-pomoc/przekaz-darowizne/

Na zdjęciach: Shurenchimeg oraz dzielnica Ger (dzielnica jurt), w której zamieszkują rodziny objęte pomocą Fundacji ADRA, Ułan Bator, Mongolia. Fot. ADRA Mongolia.

Close Menu
×

Zapisz się do newslettera