Nr konta: 49 1240 1994 1111 0010 3092 3882. Przekaż nam 1,5% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 342 704 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

ADRA Polska wspiera finansowo uchodźców z Ukrainy

ADRA Polska cash assistance

Dzięki środkom, jakie uzyskaliśmy od organizacji CARE, stworzyliśmy jeden z najbardziej uniwersalnych programów pomocy uchodźcom wojennym z Ukrainy – cash assistance. Łącznie ze wsparcia finansowego skorzysta około 3000 osób.

Cash assistance, czyli program wsparcia gotówkowego, to bezpośrednia, indywidualna pomoc finansowa skierowana do obywateli Ukrainy, którzy opuścili swój kraj z powodu wojny i znaleźli schronienie w Polsce. Ma ona zapewnić beneficjentom swobodę w zagospodarowywaniu środków na cele, które według nich są najistotniejsze.

Projekt zakłada wsparcie finansowe w kwocie 710 zł wypłacanej na pierwszą osobę w rodzinie i 610 zł dla pozostałych członków rodziny. Pomoc finansowa będzie wypłacana minimum przez 3 miesiące.
W programie mogą wziąć udział osoby, które do tej pory nie skorzystały z bezpośredniej pomocy finansowej oferowanej przez inne organizacje (np. UNHCR, PCPM).

Dzięki funduszom, jakie otrzyma każdy członek rodziny, środki te mogą pokryć dodatkowe wydatki i być przeznaczone m.in. na indywidualny rozwój zawodowy lub edukacyjny. Nauka języka, podnoszenie kwalifikacji, kursy zawodowe, to gwarancja lepszej przyszłości w naszym kraju.

Pierwsza transza wypłat została przekazana potrzebującym w lipcu, a już w tym tygodniu beneficjenci otrzymają drugą transzę – wypłaty sierpniowe. Łącznie z pomocy ADRA Polska i CARE w ramach projektu cash assistance do października bieżącego roku z pomocy skorzysta około 3000 osób.

Rate this post
Close Menu
×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam świadomą, dobrowolną i odwoływalną zgodę na otrzymywanie w przyszłości informacji o działalności ADRA Polska w postaci Newslettera za pomocą środków komunikacji elektronicznej.

Akceptuję, po zapoznaniu się, Politykę prywatności przetwarzania moich danych osobowych przez Administratora danych osobowych, którym jest ADRA Polska. Dane przekazane będą przetwarzane wyłącznie w celach obsługi zapytań. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji ww. celu. Pozostałe informacje odnośnie ochrony przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności Administratora.

Skip to content