Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

Trening "Social media for positive change" z programu Erasmus+

9.04.2018, Piotr Nowacki

2509

Podczas tygodniowego szkolenia w Wiśle pracownicy młodzieżowi nabędą wiedzę i umiejętności jak bardziej efektywne wykorzystać media społecznościowe w pracy w organizacji non-profit, zaplanować, wdrożyć i ocenić kampanię w mediach społecznościowych oraz tworzyć interesujące i angażujące młodzież treści.

Czytaj więcej »

Projekt Polskiej Pomocy Rozwojowej w Gruzji

9.04.2018, Piotr Nowacki

2505

"Wsparcie i poprawa warunków życia dzieci i kobiet - grup defaworyzowanych w Gruzji"

Projekt realizowany przez ADRA Polska i ADRA Gruzja ma na celu polepszanie sytuacji dzieci i kobiet w 7 ośrodkach pomocy w Gruzji (w małych domach dziecka, schroniskach dla ofiar przemocy oraz centrach dziennego pobytu) poprzez zapewnienie dwóch kluczowych form wsparcia: zapewnienie godnych warunków fizycznych poprzez remonty i doposażenie ośrodków oraz odpowiedniego wsparcia i pomocy ze strony ich opiekunów poprzez szkolenia dla kadry. Celem ogólnym projektu jest stworzenie bezpiecznego i właściwego środowiska życia dla osób wykluczonych społecznie i ekonomicznie.

Czytaj więcej »

Poznaj historię Precious Nyarangi z Kenii

19.03.2018, Piotr Nowacki

2467

Zachęcamy do obejrzenia wypowiedzi jednego z dzieci - beneficjentów naszego projektu pomocy dzieciom głównie sierotom w Kenii. 

 

Czytaj więcej »

Podsumowanie projektu ADRA dla bezrobotnych na Ukrainie

24.02.2018, Piotr Nowacki

2459

31 grudnia zakończył się nasz projekt na Ukrainie 'Zapewnienie wszechstronnego wsparcia w zakresie rozwoju kompetencji zawodowych oraz rozbudzenia przedsiębiorczości w regionie Dniepropietrowskim wśród osób przesiedlonych wewnętrznie'.
Dzięki niemu, 160 osób ukończyło kursy w zawodach potrzebnych na ich nowym rynku pracy. Beneficjenci otrzymali także wsparcie psychologiczne, które pozwoliło im uporać się z problemami mogącymi wpływać na ich wypełnianie obowiązków zawodowych oraz długotrwałą chęć do pracy. Zapewnione zostało także wsparcie specjalisty HR.
Bardzo miło nam poinformować, że do czasu zakończenia projektu, 120 beneficjentów rozpoczęło aktywność zawodową w swoich nowych profesjach (m.in. poprzez pracę, staże, czy też otwarcie własnego biznesu).

Czytaj więcej »

Historia 6-letniego irackiego chłopca Hodeifah

16.02.2018, Piotr Nowacki

2458

Hodeifah Shahim ma 6 lat. Z powodu braku higieny i nawyków żywieniowych chłopiec nabawił się bakterii, która zainfekowała tkankę około zębową prowadząc do powstania ropniaka, który rozszerzył się w ciągu kilku dni na sąsiednie tkanki powodując ich zapalenie i infekcje. Chłopiec został przyjęty na nocnym dyżurze prze naszego lekarza wolontariusza Dawida Bernaciaka w szpitalu polowym w obozie Hashansham U2 zlokalizowanego w irackim Kurdystanie.

Czytaj więcej »

Historia irackiego niemowlęcia Iakin Hamad

15.02.2018, Piotr Nowacki

2457

Każdego dnia w szpitalu gdzie pracuje nasz wolontariusz lekarz Dawid Bernaciak są różne przypadki, ale to małe dziecko zwróciło uwagę naszego lakarza. Iakin Hamad ma 4 miesiące, ale wygląda jak noworodek. Urodził się z wadą serca. Ma przegrodę w środku serca, która utrudnia przepływ krwi i tlenu co blokuje właściwy wzrost oraz rozwój jego organów.

Czytaj więcej »

« poprzednia 1, 2, 3, ... 23, 24, 25, następna »

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij