Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

EVS Macedonia: w Skopje wiosną

5.06.2014, Justyna Libera

1969

Paulina Drzał wyjechała za naszym pośrednictwem do Macedonii na EVS (Wolontariat Europejski). Kwiecień upłynął naszej wolontariuszce na intensywnej pracy z młodzieżą szkolną. Na szczęście Paulina ma też czas na odkrywanie nowych zakamarków Skopje!

Czytaj więcej »

Dramat na Bałkanach. To samo mogło wydarzyć się w Polsce

30.05.2014, Andrzej Wierzchowski

1965

50 ofiar śmiertelnych, 1,6 miliona osób poszkodowanych, zrujnowane domostwa i uprawy – to bilans katastrofalnej powodzi, jaka w maju nawiedziła Bośnię i Hercegowinę, Serbię oraz Chorwację. Teraz, kiedy woda powoli opada, zaczyna się liczenie strat, które – jak już wiadomo – będą miały negatywny wpływ na gospodarkę i życie mieszkańców tych państw.

Czytaj więcej »

EVS Gruzja: gdzie jest miłość? Miłość jest w Gruzji!

22.05.2014, Justyna Libera

1952

Przed nami kolejna relacja Magdy i Dominiki z wyjazdu na EVS (Wolontariat Europejski) do Gruzji. W tym „odcinku” dowiemy się m.in., gdzie podziały się dinozaury, po tym jak (wydawałoby się) zniknęły z powieszchni ziemi; jak żyją odcięci od cywilizacji mnisi; co można znaleźć na stepie oprócz przestrzeni. A na koniec… Ciekawostka filozoficzno-egzystencjalna. Odpowiedź na pytanie, które od zarania dziejów spędzało sen z powiek największym filozofom! Dowiemy się w końcu, GDZIE JEST MIŁOŚĆ!

Czytaj więcej »

EVS Gruzja: co za dużo, to niezdrowo!

24.04.2014, Justyna Libera

1928

Czy to wystawa sklepu z biżuterią w jakiejś galerii handlowej? Nie. To starożytne ozdoby w Muzeum Narodowym w Tibilisi. Robią wrażenie, prawda? Precyzja wykonania zachwyciła nie tylko nasze przebywające na EVS-ie w Gruzji wolontariuszki. W marcu Dominika i Magda trochę podróżowały, odwiedziły m.in. stolicę Gruzji, Tibilisi, przemierzały niedostępne, górskie bezdroża, a także były świadkami małej klęski żywiołowej… Dziewczyny dowiedziały się też, że nadmiar tradycji, zwyczajów, obrzędów może szkodzić! Zaś 8 marca odbył się finał konkursu fotograficznego, zorganizowanego przez nasze wolontariuszki. W konkursie wzięło udział 49 fotografii, które można zobaczyć na stronie: www.facebook.com/youthindvabzu. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć!

Czytaj więcej »

EVS Macedonia: warsztaty, wycieczki i jeszcze trochę warsztatów

18.04.2014, Justyna Libera

1925

Naszej wolontariuszce, Paulinie, minął kolejny miesiąc pracy na wolontariacie Europejskim (EVS) w Macedonii, dokąd wyjechała za naszym pośrednictwem. Marzec upłynął pod znakiem szkoleń. Nasza kreatywna wolontariuszka w roli prowadzącej poradziła sobie wybornie, czego niezbitym dowodem jest niniejsza galeria. Paulina, mimo wielu obowiązków, znalazła też czas na podróże do najciekawszych miejsc regionu. Na zdjęciach m.in. prastare jezioro i piękna tęcza w miejscowości Struga, która stała się nie lada sensacją i swym blaskiem przyćmiła chwilowo inne lokalne atrakcje. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji!

Czytaj więcej »

EVS Macedonia: „Autostop, autostop, wsiadaj bracie dalej hop!”

20.03.2014, Justyna Libera

1894

Przedstawiamy kolejną relację z Macedonii Pauliny Drzał, która wyjechała tam za naszym pośrednictwem na Wolontariat Europejski (EVS). Tym razem Paulina dzieli się z nami m.in. swoimi wrażeniami z pobytu w Kosowie, dokąd wybrała się autostopem (sic!). Możemy przyglądać się przygotowaniom do obchodów 6. Dnia Niepodległości Kosowa i obserwować tym samym raczkującą państwowość tego małego kraju. Poznamy też tajniki pracy specjalisty ds. wykrywania kłamstw, w którego rolę wcieliła się nasza wolontariuszka. Paulino, wróżymy Ci świetlaną przyszłość w CIA!

Czytaj więcej »

« poprzednia 1, 2, 3, ... 9, 10, 11, ... 23, 24, 25, następna »

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij