Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

Kagina chciałby kule inwalidzkie

12.10.2010, Andrzej Wierzchowski

410

Kagina Sibomana ma 16 lat. Jest uczniem piątej klasy Szkoły Podstawowej w Gishali, w dystrykcie Rwamagana. Jego rodzice rozwiedli się, gdy był jeszcze dzieckiem. Obecnie mieszka z ciocią. Jego niepełnosprawność spowodowały meningokoki [bakterie wywołujące sepsę – przyp. red.]. Chłopiec chodzi o kulach. Aby dotrzeć do szkoły, musi pokonać dystans 1 km.

Czytaj więcej »

Marzą o wózkach inwalidzkich

11.10.2010, Andrzej Wierzchowski

409

Dobiegła końca akcja „Białostoczanie Afryce”, zorganizowana przez Michała Poleckiego i Pawła Romaniuka, wolontariuszy Fundacji ADRA Polska. Dzięki ofiarodawcom zebrane wózki inwalidzkie i inny sprzęt rehabilitacyjny umożliwią dostęp do edukacji dzieciom niepełnosprawnym w Rwandzie.

Czytaj więcej »

Patric marzy o wózku inwalidzkim

28.09.2010, Anna i Paweł Romaniuk

402

Patric Niyigena ma 8 lat. Urodził się bez nóg. Żyje z rodzicami w glinianej chatce na jednym ze wzgórz w sektorze Muhurire, w dystrykcie Ngoma. Porusza się na czworakach lub na rękach. Jego świat kończy się na 500 metrach od domu. Nigdy nie dotarł dalej, choć wiele razy próbował.

Czytaj więcej »

Niepełnosprawni ruchowo, sprawni umysłowo

8.09.2010, Anna i Paweł Romaniuk

385

James i Manule są dwunastolatkami. Uczęszczają do pierwszej klasy Szkoły Podstawowej w Mpanga.

Czytaj więcej »

Białostoczanie Afryce

8.09.2010, Andrzej Wierzchowski

383

„Białostoczanie Afryce” – pod taką nazwą odbywa się w Białymstoku zbiórka wózków inwalidzkich i innego sprzętu rehabilitacyjnego dla dzieci niepełnosprawnych w Rwandzie. Akcja, zorganizowana przez Michała Poleckiego i Pawła Romaniuka, wolontariuszy Fundacji ADRA Polska, trwa do końca września.

Czytaj więcej »

Kule dla Uwamariyi

6.09.2010, Anna i Paweł Romaniuk

382

Uwamariya jest jedną z uczennic Szkoły Podstawowej w Zaza.

Czytaj więcej »

« poprzednia 1, 2, 3, ... 18, 19, 20, ... 23, 24, 25, następna »

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij